Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

Konkurs plastyczny NASZ KOLOROWY TRZEŹWY ŚWIAT pod hasłem „Bezpieczne wakacje”2016-05-09

konkurs_plastyczny

Informujmy, że Gmina Brusy, wspólnie z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brusach, ogłosiła konkurs plastyczny NASZ KOLOROWY TRZEŹWY ŚWIAT” pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

Celem konkursu jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Uczestnikami zmagań plastycznych mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz wychowankowie świetlic terapeutycznych i warsztatów/ośrodków terapii zajęciowej, mieszkający na terenie miasta i gminy Brusy.

Tematyka prac konkursowych powinna dotyczyć szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia. Prace konkursowe powinny poruszać co najmniej jedną z poniższych tematyk:
- Bezpieczny pobyt w górach, nad morzem, w lesie,
- Bezpieczny Internet, - Bezpieczne miejsce zamieszkania,
- Bezpieczna droga,
- Zagrożenie używkami (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze),
- Przemoc rówieśnicza,
- Subkultury młodzieżowe.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

• Kategoria I (uczniowie szkoły podstawowej klasy I – III)

• Kategoria II (uczniowie szkoły podstawowej klasy IV – VI)

• Kategoria III (uczniowie gimnazjum)

• Kategoria IV (wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków/warsztatów terapii zajęciowej)

Prace należy nadsyłać do dnia 31 maja 2016 roku na adres: Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, ul. Dworcowa 18, 89-632 Brusy.

Więcej o konkursie w regulaminie. Wszelkie informacje dotyczące konkursu są udzielane w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach - tel. 52 39 69 331, e-mail: ckbbrusy@wp.pl, www.ckibbrusy.pl (koordynator konkursu plastycznego: Renata Goebel - tel. 52 396 9 334).

regulamin

http://brusy.pl/?a=22&lg=pl&id=19212

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo