Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

Aktualności

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

oraz nadchodzącego Nowego Roku,

pragniemy złożyć Państwu życzenia zdrowia,

wszelkiej pomyślności w życiu osobistym,

jak i ogromu sukcesów na polu zawodowym.

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach we współpracy z Sopocką Szkołą Wyższą realizują projekt: „Zwiększamy kompetencje pomorskich pracowników".
W ramach projektu oferujemy szereg bezpłatnych szkoleń i kursów zawodowych, m.in. :

Chojnice znalazły się na liście setek miast, które pretendują do wzięcia udziału w specjalnym odcinku dokumentalnej serii „Polska z góry” realizowanej przez kanał telewizyjny Planete.
Zmiany w opłacaniu składek, elektroniczne zwolnienia lekarskie i sposoby radzenia sobie z długiem w ZUS to tylko część tematów tegorocznego „Tygodnia Przedsiębiorcy”. Odbędzie się on w całym kraju pomiędzy 11, a 15 września.
Chojnicki automobilklub organizuje po raz piąty zlot samochodów zabytkowych. Po raz pierwszy impreza odbędzie się poza śródmieściem, na boisku przy Parku Wodnym.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy”.

Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Debrznie i Psychologicznym Studium Pomocy i Rozwoju Lucyna Borzyszkowska, rozpoczęło realizację II edycji projektu pn. „Kurs na reintegrację i pracę”.
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane w dniu 4 września 2017 r. poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami uzyskania wsparcia w ramach Funduszy Europejskich dla osób bezrobotnych i pozostających bez pracy.

Chojnickie Centrum Kultury oraz Bractwo Rycerskie herbu TUR zapraszają na 11 edycję Turnieju Rycerskiego, który odbędzie się w sobotę 26 sierpnia 2017 r. w chojnickiej Fosie Miejskiej.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ty i Ja" wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej serdecznie zapraszają na VII Zaborską Olimpiadę Sportową Osób Niepełnosprawnych w Brusach.
Już 16 sierpnia w Agencji Rozwoju Pomorza rusza nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30 rok życia. W ramach projektu „Pomorzanki w Biznesie” każda uczestniczka może ubiegać się aż o 23.000 pln jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie doradcze i pieniężne o średniej wysokości 1.440 pln trwające nawet rok.
Zapraszamy do wzięcia udziału w XX Pieczeniu Chleba, który odbędzie się 5 sierpnia 2017 r. od godz. 16.00, w Widnie.

Gmina Brusy oraz Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach serdecznie zapraszają do udziału w Jarmarku Zaborskim, który odbędzie się 30 lipca na stadionie przy ul. Józefa Chełmowskiego od godz. 10.00

Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o. zaprasza Państwa do udziału w

IX JARMARKU EKOTURYSTYCZNYM „Czym Chata Bogata”,

który odbędzie się w dniu 29 lipca 2017 roku przy amfiteatrze w Charzykowach w godz. od 9.00 do 16.00

Miasto Chojnice oraz Promocja Regionu Chojnickiego serdecznie zapraszają na chojnicką odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkanie z Folklorem Świata". Koncert odbędzie się w piątek 28 lipca w Fosie Miejskiej. Sceniczna prezentacja będzie poprzedzona barwnym korowodem zespołów.

Wójt Gminy Chojnice informuje, że w związku z piątkową nawałnicą i jej tragicznymi skutkami – planowane obchody 78. rocznicy Szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami  (03.09.2017 r.) – część plenerowa zostaje odwołana. Odbędzie się jedynie część patriotyczno – religijna przy pomniku ułanów o godzinie 10:45.

Od 13 do 23 lipca trwa pierwszy turnus kolonii letnich z programem profilaktycznym, organizowany przez chojnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

W poniedziałek 17 lipca br. Wójt Gminy Chojnice podpisał 3 umowy, które inicjują proces i inwestycyjny w trzech sołectwach naszej gminy.
Wykonawcą robót będzie firma MARBRUK z Charzyków.

Zakład Usług Leśnych „Szarmach” wraz z Partnerami: Gminą Czersk, Ośrodkiem Kultury w Czersku oraz Nadleśnictwem Czersk zapraszają na niezwykle widowiskowe zawody Super Drwal! Jednodniowe zmagania będą mieć miejsce na stadionie sportowym w Czersku (woj. pomorskie, powiat chojnicki) – zapraszamy już 22 lipca 2017 r. o godz. 15.00!
Weź udział w bezpłatnych konsultacjach dermatologicznych i badaniach

Coca Cola HBC Polska oraz Stowarzyszenie Morena we współpracy z Fundacją Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej zapraszają do udziału w szkoleniu Youth Empowered - Możesz więcej niż myślisz!

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Wsparcie szkolnictwa zawodowego w powiecie chojnickim”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 3 Edukacja, Działania 3.3 Edukacja Zawodowa, Poddziałania 3.3.1 Jakość edukacji zawodowej

Stowarzyszenie Wdzydzko – Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Morenka” przy wsparciu Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe do udziału w projekcie "Aktywni obywatele = Silne organizacje".

Rozpoczął się proces rekrutacji uczniów do projektu „Zdolni z Pomorza – powiat chojnicki”.

W dniu 06.06.2017 r. w Urzędzie Gminy Konarzyny odbędzie się dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacji Funduszy Europejskich

Serdecznie zapraszam na Wielokwiatowy Kiermasz Urodzinowy z okazji moich 2 urodzin, który odbędzie się w dniu 6 czerwca 2017 roku (wtorek), w godz. 12.00 – 18.00 na parkingu oraz w budynku Eksperymentarium przy ul. Marsz. Piłsudskiego 30b 89-600 Chojnice

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

Zapraszamy do udziału w Dniach Nowych Technologii - unikatowym w Chojnicach wydarzeniu dedykowanym nowym produktom, technologiom i rozwiązaniom edukacyjnym.

Dni Nowych Technologii odbędą się w dniu 21 marca 2017 roku od godz. 9.00 w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, przy ul. Angowickiej 45 w Chojnicach.

Z przyjemnością informuję, że została zainicjowana tegoroczna, 18. edycja Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy”. Sponsorem tegorocznego Konkursu jest mBank S.A., a patronami medialnymi: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk oraz portal Trojmiasto.pl.
Starostwo Powiatowe w Chojnice zaprasza do obejrzenia i i udostępniania filmu promującego szlak rowerowy Kaszubska Marszruta. Film został zrealizowany przez Chojnicko-Człuchowski Klaster Turystyczny Wrota Borów.
Ośrodek Kultury w Czersku zaprasza na bieg noworoczny w Parku Borowiackim 1 stycznia 2017 roku o godz. 15:00
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia życzą Dyrektor i pracownicy Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach.
Ośrodek Kultury w Łęgu zaprasza na Koncert Noworoczny artystów Opery Nova z Bydgoszczy, który odbędzie się 13 stycznia 2017 r. w Ośrodku Kultury w Łęgu.
Ośrodek Kultury w Rytlu zaprasza na Koncert Wigilijny 20 grudnia 2016 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.
Urząd Miejski w Czersku zaprasza na Czerskie Betlejem 18 grudnia 2016 r. o godz. 16:00 na Placu Ostrowskiego w Czersku.
Urząd Miejski w Brusach zaprasza na Koncert Wigilijny "Kolędowanie na Zaborach" w niedzielę 18 grudnia 2016 r. o godz. 17:00 na Placu Targowym w Brusach.
Urząd Miejski w Czersku informuje, że zakończono budowę budynku komunalnego przy ul. Transportowców w Czersku. Wykonawcą była firma B.B. Budownictwo s.c. z Czerska.

Urząd Miejski w Czersku informuje, że Firma PROTAN ELMARK Sp. z o.o. wykonała prace związane z budową zadaszenia rolkowiska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku. W ramach umowy wykonano również oświetlenie wewnętrzne.

Zarząd Powiatu Chojnickiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych powiatu chojnickiego z zakresu edukacji, kultury fizycznej, kultury i sztuki.
Urząd Miejski w Czersku zaprasza na Jarmark Świąteczny, na którym można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników m. in. Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

MULTIMEDIA

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo