Biznes Chojnice Strona Główna Biznes Chojnice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adam
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2010-12-17, 20:58   

gdzie jest adam

mati \ uk
Gość
Wysłany: 2010-12-18, 22:03   

Wciągnęły go gigabajty zadanych pytań na ktore nie zna odpowiedzi!

Gość

Wysłany: 2010-12-19, 22:26   

Ta strona doskonale ilustruje intelekt chojnickiego starosty... :-D

KalabrioN
Gość
Wysłany: 2010-12-20, 10:21   Do Stefana

Jak widać użytkownik słabo orientuje się nie dość że w najnowszych technologiach, to i najnowszych trendach w tworzeniu stron. nie wiem czy wiesz drogi Stefanie, że Fido to obecnie jedyna firma przygotowująca innowatorskich "wirtualnych asystentów" nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dla przykładu możesz wygooglować sobie temat wręczenia nagród na Webstarfestival w kategorii "zintegrowana kampania marketingowa". Takich botów jak Adam możemy znaleźć na niewielu polskich stronach, można policzyć je na palcach rąk. I nawet jeśli czasami odpowiada "nieskładnie" to mimo wszystko jest zabawne i oryginalne. Dodatkowo z tego co mi wiadomo nie wyciągnęliśmy pieniędzy z naszych kieszeni, ale z UE. A właśnie Unia wspiera innowacyjne drogi rozwoju. pozdrawiam.

kolaborant
Gość
Wysłany: 2010-12-20, 22:53   Do kabrion-a

Nie ferowałbym na Twoim miejscu wyroków, zważywszy, że jako samozwańczy "przedstawiciel branży" niemal otwarcie demaskujesz swoją przynależność i sympatię popełniając przy tym tak rażące merytorycznie błędy, że nie jestem pewny, czy (w obliczu takiego fanatyzmu) jest sens wchodzić z Tobą w konwersację. Niemniej spróbuję.

O ile wzrok mnie nie myli strona nazywa się "Biznes Chojnice", prawda? Prawda. Zaraz na wstępie widnieje tytuł newsa "Nowe narzędzie dla biznesu". Ok. Dalej - mamy trzy strefy: edukacji, biznesu, turystyki. Ee... edukacji i turystyki? No dobrze, pewnie się czepiam, wszak można prowadzić biznes w stylu prywatna szkoła, filia uczelni wyższej, a turystyka to biznesowy temat rzeka. Szkoda tylko, że nie o tym traktują zawarte w tych "strefach" materiały.

Natomiast sama strefa biznesowa w dużej części świeci pustkami, a te informacje, które już tam są... hm... raczej nie przyciągną lawiny inwestorów. Ba! Nie pomogą nawet tym, którzy chcieliby działalność rozpocząć lub już ją prowadzą!

Ogólnie mam wrażenie, że treść strony stanowią materiały promocyjno-propagandowe starostwa, dotyczące jego sukcesów i nijak się mają do teoretycznego celu strony.

Tyle o treści ogólnie.

Adaś i jego twórcy z firmy Fido. Nie powiem, miła starsza siostra Adasia ze strony firmy Fido prezentuje się bardzo dobrze (wizualnie), jest merytoryczna w zakresie oferty (i o to chodzi!). Niestety nie można powiedzieć tego o "bocie" z chojnickiej strony. Przy niektórych animacjach widać postrzępione krawędzie (błędy przy obróbce podczas rejestrowania obrazu). Postać co chwilę 'mruga', nawet kiedy nie wykonuje żadnych czynności (panienka ze strony Fido tego nie robi, a przynajmniej nie zauważyłem).

Jeśli chodzi o wypowiedzi Adama - wydaje się, że głównym problemem nie jest to, że czasami coś głupio palnie. Wszak nikt nie wymaga, aby był na poziomie AI z filmów science-fiction. Chodzi po prostu o to, że jest źle przygotowany merytorycznie. Posiada trochę informacji o turystyce (i obsesję na punkcie "kręgów kamiennych"), świetnie zna burmistrza, a w przypadku starosty nawet przenosi do odpowiedniej strony ze zdjęciem.

Jednak zapytany np. o kwestię "otwarcia własnej firmy" podaje tylko ogólnikowe informacje, już bez linków czy bardziej praktycznych wskazówek.

Od czasu do czasu coś zaproponuje, jednak zapytany o szczegóły - wykręca się sianem. Zna natomiast dwóch rzekomo zasłużonych dla miasta obywateli (co to ma wspólnego z tematyką strony?) - "zapominając" o całej "księdze zasłużonych".

Zasadniczo nie posiada odpowiednio "głębokich" informacji na żaden temat. Wszystko bardzo ogólnie i po łebkach. Wiem, że jest tego dużo... wydaje się jednak, że lepiej byłoby zamiast danych o legendach wiedział więcej o aspektach czysto biznesowych. Stąd mój wniosek - nie nadaje się na taką stronę! Tego rodzaju pomysł sprawdza się dobrze w przypadku strony firmowej, gdzie mamy pewną ograniczoną pod względem ilości informacji ofertę do "opanowania" (jak na wspomnianej stronie firmy Fido). Tutaj natomiast - albo do duuużej poprawki, albo won, bo przeszkadza.

Dalej. Twój atak na "stefana" wydaje się być totalnie nieuzasadniony. Jestem przekonany, że w tamtym poście chodziło o kwestię porównawczą ceny całego projektu (którego najistotniejszą częścią nota bene była właśnie strona www) do jakości wykonania.

Nie możesz zaprzeczyć, że graficznie strona przestawia się nieciekawie. Jestem przekonany, że osoba tworząca grafikę pojęcia takie jak np. "eye-tracking" i jemu podobne zna tylko z widzenia. Mamy tutaj niezliczone niedociągnięcia, błędy (i bynajmniej odpuszczam sobie walidację W3C) i zwyczajne nieczytelne zagmatwanie (vel nawigacja). Całości dopełnia darmowe forum, nawet nieszczególnie dopasowane wizualnie.

Dołączam się do pretensji. Uważam, że w tej cenie można było zrobić to znacznie lepiej. Dotyczy to tak wykonawcy strony, jak i "bota" firmy Fido, która - z całym szacunkiem do jej innych prac - tutaj strzeliła totalnego bubla.

Zdaję sobie sprawę, że swój udział w tym miało starostwo, które zapewne nie współpracowało z dostatecznym zaangażowaniem przy projekcie oraz koordynator w postaci EurOcean, poprzez niedostateczne przyłożenie wagi do jakości ostatecznego produktu.

Zapewne była to "łatwa, unijna kasa", na którą wspólnie wszyscy się rzucili, w ramach radosnej twórczości sklecili coś naprędce i susząc zęby w szerokim uśmiechu radośnie odtrąbili sukces.

Niestety ostatecznie nikomu na dobre to nie wyjdzie. Widać, że wykonawca strony i Fido już się powstydzili usuwając swoje podpisy oraz informacje nt. tej realizacji z portfolio. EurOcean ma teraz kiepską reklamę, a starostwo... cóż - jako wyborcy będziemy pamiętać (i przypominać) przy kolejnych wyborach.

joł
Gość
Wysłany: 2010-12-21, 11:33   

@kolaborant - Brawo :!:

Stefan
Gość
Wysłany: 2010-12-21, 21:40   Re: Do Stefana

KalabrioN napisał/a:
nie wiem czy wiesz drogi Stefanie, że Fido to obecnie jedyna firma przygotowująca innowatorskich "wirtualnych asystentów" nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Nie wiem - ponieważ to nieprawda :)
Na szybko znalezione - sitepal czy voki. Potrafią ruszać ustami czy stosować mimikę twarzy, możesz sobie ustawić nawet własne zdjęcie albo jakiegoś ufoludka.

KalabrioN napisał/a:
Dla przykładu możesz wygooglować sobie temat wręczenia nagród na Webstarfestival w kategorii "zintegrowana kampania marketingowa". Takich botów jak Adam możemy znaleźć na niewielu polskich stronach, można policzyć je na palcach rąk.

Jak myślisz, dlaczego można policzyć je na palcach rąk? Odpowiedź jest prosta - to rozwiązanie NIE SPRAWDZA SIĘ! Jak na "bajer" na stronę jest zbyt drogie - przecież nikt nie będzie inwestował w Chojnicach ze względu na Adama ._. Skoro to się nie zwraca są to pieniądze wyrzucone w błoto. Co z tego, że z unii - czy są przez to mniej wartościowe?

Specjalnie mówię, że to tylko "bajer", ponieważ Adam nie ma praktycznego zastosowania. W Internecie rządzi informacja, ludzie wchodzą na stronę po to by szybko odszukać interesujące treści (swoją drogą na bizneschojnice.eu nie ma niczego, co by mogło przyciągnąć w tym celu inwestorów). Taki "wirtualny asystent" z całą pewnością nie jest ani szybką, ani dobrą metodą dotarcia do informacji. Raz, że jego baza wiedzy jest bezużyteczna, a dwa, że nader często myli się. Tak więc jest tylko żenującą "ozdobą".

Zresztą... spójrz sobie na realizacje fido intelligence. Na połowie stron, gdzie ponoć ma być "wirtualny asystent", nie mogę go znaleźć :( ciekawe czemu?

Co do tej wielkiej innowacyjności. Czy to takie trudne kupić licencję na syntezator IVONA? Do tego wystarczy przygotować nagrania gestów oraz mechanizm do syntezy mowy. Przy czym animacja Adama jest niedopracowana (znika co kilka sekund i jest kanciasty), a rozpoznanie mowy polega głównie na rozpoznaniu słów kluczowych i pokazania odpowiedniego tekściku. Nie potrafi to niczego skojarzyć, nie mówiąc już o braniu pod uwagę przebiegu rozmowy.
Znaczenie wspomnianego konkursu dla losów wszechświata przemilczę.

Podaj mi chociaż jeden dobry powód, dla którego lepiej było odstawić taką chałę, niż wykonać nowoczesną stronę (nie taką 5 lat do tyłu jak ta), przejrzystą, pełną użytecznych informacji. Koszt strony zamknąłby się w max. kilku tysiącach - i nawet byłoby dedykowane forum...

Gość

Wysłany: 2010-12-23, 10:31   

Znam tylko jednego Adama lepszego od chojnickiego - To Adam Małysz

thirdface

Wysłany: 2011-01-13, 16:54   

.... ostatnio usłyszałem z ust mojej ukochanej że każdy Adam to pijak i kłamca ..... hmmmm sam nie wiem co w takiej sytuacji mam myśleć .... :?:

Gość

Wysłany: 2011-02-01, 18:29   

thirdface, :-P

Odpowiedz do tematu