Biznes Chojnice Strona G│ˇwna Biznes Chojnice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Adam
Autor WiadomoŠ
GoŠ

Wys│any: 2010-12-17, 20:58   

gdzie jest adam

mati \ uk
GoŠ
Wys│any: 2010-12-18, 22:03   

Wci±gnê³y go gigabajty zadanych pytañ na ktore nie zna odpowiedzi!

GoŠ

Wys│any: 2010-12-19, 22:26   

Ta strona doskonale ilustruje intelekt chojnickiego starosty... :-D

KalabrioN
GoŠ
Wys│any: 2010-12-20, 10:21   Do Stefana

Jak wida├Ž u┬┐ytkownik s┬│abo orientuje si├¬ nie do┬Â├Ž ┬┐e w najnowszych technologiach, to i najnowszych trendach w tworzeniu stron. nie wiem czy wiesz drogi Stefanie, ┬┐e Fido to obecnie jedyna firma przygotowuj┬▒ca innowatorskich "wirtualnych asystent├│w" nie tylko w Polsce ale i na ┬Âwiecie. Dla przyk┬│adu mo┬┐esz wygooglowa├Ž sobie temat wr├¬czenia nagr├│d na Webstarfestival w kategorii "zintegrowana kampania marketingowa". Takich bot├│w jak Adam mo┬┐emy znale┬╝├Ž na niewielu polskich stronach, mo┬┐na policzy├Ž je na palcach r┬▒k. I nawet je┬Âli czasami odpowiada "niesk┬│adnie" to mimo wszystko jest zabawne i oryginalne. Dodatkowo z tego co mi wiadomo nie wyci┬▒gn├¬li┬Âmy pieni├¬dzy z naszych kieszeni, ale z UE. A w┬│a┬Ânie Unia wspiera innowacyjne drogi rozwoju. pozdrawiam.

kolaborant
GoŠ
Wys│any: 2010-12-20, 22:53   Do kabrion-a

Nie ferowa┬│bym na Twoim miejscu wyrok├│w, zwa┬┐ywszy, ┬┐e jako samozwa├▒czy "przedstawiciel bran┬┐y" niemal otwarcie demaskujesz swoj┬▒ przynale┬┐no┬Â├Ž i sympati├¬ pope┬│niaj┬▒c przy tym tak ra┬┐┬▒ce merytorycznie b┬│├¬dy, ┬┐e nie jestem pewny, czy (w obliczu takiego fanatyzmu) jest sens wchodzi├Ž z Tob┬▒ w konwersacj├¬. Niemniej spr├│buj├¬.

O ile wzrok mnie nie myli strona nazywa si├¬ "Biznes Chojnice", prawda? Prawda. Zaraz na wst├¬pie widnieje tytu┬│ newsa "Nowe narz├¬dzie dla biznesu". Ok. Dalej - mamy trzy strefy: edukacji, biznesu, turystyki. Ee... edukacji i turystyki? No dobrze, pewnie si├¬ czepiam, wszak mo┬┐na prowadzi├Ž biznes w stylu prywatna szko┬│a, filia uczelni wy┬┐szej, a turystyka to biznesowy temat rzeka. Szkoda tylko, ┬┐e nie o tym traktuj┬▒ zawarte w tych "strefach" materia┬│y.

Natomiast sama strefa biznesowa w du┬┐ej cz├¬┬Âci ┬Âwieci pustkami, a te informacje, kt├│re ju┬┐ tam s┬▒... hm... raczej nie przyci┬▒gn┬▒ lawiny inwestor├│w. Ba! Nie pomog┬▒ nawet tym, kt├│rzy chcieliby dzia┬│alno┬Â├Ž rozpocz┬▒├Ž lub ju┬┐ j┬▒ prowadz┬▒!

Og├│lnie mam wra┬┐enie, ┬┐e tre┬Â├Ž strony stanowi┬▒ materia┬│y promocyjno-propagandowe starostwa, dotycz┬▒ce jego sukces├│w i nijak si├¬ maj┬▒ do teoretycznego celu strony.

Tyle o tre┬Âci og├│lnie.

Ada┬ i jego tw├│rcy z firmy Fido. Nie powiem, mi┬│a starsza siostra Adasia ze strony firmy Fido prezentuje si├¬ bardzo dobrze (wizualnie), jest merytoryczna w zakresie oferty (i o to chodzi!). Niestety nie mo┬┐na powiedzie├Ž tego o "bocie" z chojnickiej strony. Przy niekt├│rych animacjach wida├Ž postrz├¬pione kraw├¬dzie (b┬│├¬dy przy obr├│bce podczas rejestrowania obrazu). Posta├Ž co chwil├¬ 'mruga', nawet kiedy nie wykonuje ┬┐adnych czynno┬Âci (panienka ze strony Fido tego nie robi, a przynajmniej nie zauwa┬┐y┬│em).

Je┬Âli chodzi o wypowiedzi Adama - wydaje si├¬, ┬┐e g┬│├│wnym problemem nie jest to, ┬┐e czasami co┬ g┬│upio palnie. Wszak nikt nie wymaga, aby by┬│ na poziomie AI z film├│w science-fiction. Chodzi po prostu o to, ┬┐e jest ┬╝le przygotowany merytorycznie. Posiada troch├¬ informacji o turystyce (i obsesj├¬ na punkcie "kr├¬g├│w kamiennych"), ┬Âwietnie zna burmistrza, a w przypadku starosty nawet przenosi do odpowiedniej strony ze zdj├¬ciem.

Jednak zapytany np. o kwestiê "otwarcia w³asnej firmy" podaje tylko ogólnikowe informacje, ju¿ bez linków czy bardziej praktycznych wskazówek.

Od czasu do czasu co┬ zaproponuje, jednak zapytany o szczeg├│┬│y - wykr├¬ca si├¬ sianem. Zna natomiast dw├│ch rzekomo zas┬│u┬┐onych dla miasta obywateli (co to ma wsp├│lnego z tematyk┬▒ strony?) - "zapominaj┬▒c" o ca┬│ej "ksi├¬dze zas┬│u┬┐onych".

Zasadniczo nie posiada odpowiednio "g┬│├¬bokich" informacji na ┬┐aden temat. Wszystko bardzo og├│lnie i po ┬│ebkach. Wiem, ┬┐e jest tego du┬┐o... wydaje si├¬ jednak, ┬┐e lepiej by┬│oby zamiast danych o legendach wiedzia┬│ wi├¬cej o aspektach czysto biznesowych. St┬▒d m├│j wniosek - nie nadaje si├¬ na tak┬▒ stron├¬! Tego rodzaju pomys┬│ sprawdza si├¬ dobrze w przypadku strony firmowej, gdzie mamy pewn┬▒ ograniczon┬▒ pod wzgl├¬dem ilo┬Âci informacji ofert├¬ do "opanowania" (jak na wspomnianej stronie firmy Fido). Tutaj natomiast - albo do duuu┬┐ej poprawki, albo won, bo przeszkadza.

Dalej. Tw├│j atak na "stefana" wydaje si├¬ by├Ž totalnie nieuzasadniony. Jestem przekonany, ┬┐e w tamtym po┬Âcie chodzi┬│o o kwesti├¬ por├│wnawcz┬▒ ceny ca┬│ego projektu (kt├│rego najistotniejsz┬▒ cz├¬┬Âci┬▒ nota bene by┬│a w┬│a┬Ânie strona www) do jako┬Âci wykonania.

Nie mo┬┐esz zaprzeczy├Ž, ┬┐e graficznie strona przestawia si├¬ nieciekawie. Jestem przekonany, ┬┐e osoba tworz┬▒ca grafik├¬ poj├¬cia takie jak np. "eye-tracking" i jemu podobne zna tylko z widzenia. Mamy tutaj niezliczone niedoci┬▒gni├¬cia, b┬│├¬dy (i bynajmniej odpuszczam sobie walidacj├¬ W3C) i zwyczajne nieczytelne zagmatwanie (vel nawigacja). Ca┬│o┬Âci dope┬│nia darmowe forum, nawet nieszczeg├│lnie dopasowane wizualnie.

Do┬│┬▒czam si├¬ do pretensji. Uwa┬┐am, ┬┐e w tej cenie mo┬┐na by┬│o zrobi├Ž to znacznie lepiej. Dotyczy to tak wykonawcy strony, jak i "bota" firmy Fido, kt├│ra - z ca┬│ym szacunkiem do jej innych prac - tutaj strzeli┬│a totalnego bubla.

Zdaj├¬ sobie spraw├¬, ┬┐e sw├│j udzia┬│ w tym mia┬│o starostwo, kt├│re zapewne nie wsp├│┬│pracowa┬│o z dostatecznym zaanga┬┐owaniem przy projekcie oraz koordynator w postaci EurOcean, poprzez niedostateczne przy┬│o┬┐enie wagi do jako┬Âci ostatecznego produktu.

Zapewne by┬│a to "┬│atwa, unijna kasa", na kt├│r┬▒ wsp├│lnie wszyscy si├¬ rzucili, w ramach radosnej tw├│rczo┬Âci sklecili co┬ napr├¬dce i susz┬▒c z├¬by w szerokim u┬Âmiechu rado┬Ânie odtr┬▒bili sukces.

Niestety ostatecznie nikomu na dobre to nie wyjdzie. Wida├Ž, ┬┐e wykonawca strony i Fido ju┬┐ si├¬ powstydzili usuwaj┬▒c swoje podpisy oraz informacje nt. tej realizacji z portfolio. EurOcean ma teraz kiepsk┬▒ reklam├¬, a starostwo... c├│┬┐ - jako wyborcy b├¬dziemy pami├¬ta├Ž (i przypomina├Ž) przy kolejnych wyborach.

jo┬│
GoŠ
Wys│any: 2010-12-21, 11:33   

@kolaborant - Brawo :!:

Stefan
GoŠ
Wys│any: 2010-12-21, 21:40   Re: Do Stefana

KalabrioN napisa│/a:
nie wiem czy wiesz drogi Stefanie, ┬┐e Fido to obecnie jedyna firma przygotowuj┬▒ca innowatorskich "wirtualnych asystent├│w" nie tylko w Polsce ale i na ┬Âwiecie.

Nie wiem - poniewa┬┐ to nieprawda :)
Na szybko znalezione - sitepal czy voki. Potrafi┬▒ rusza├Ž ustami czy stosowa├Ž mimik├¬ twarzy, mo┬┐esz sobie ustawi├Ž nawet w┬│asne zdj├¬cie albo jakiego┬ ufoludka.

KalabrioN napisa│/a:
Dla przyk┬│adu mo┬┐esz wygooglowa├Ž sobie temat wr├¬czenia nagr├│d na Webstarfestival w kategorii "zintegrowana kampania marketingowa". Takich bot├│w jak Adam mo┬┐emy znale┬╝├Ž na niewielu polskich stronach, mo┬┐na policzy├Ž je na palcach r┬▒k.

Jak my┬Âlisz, dlaczego mo┬┐na policzy├Ž je na palcach r┬▒k? Odpowied┬╝ jest prosta - to rozwi┬▒zanie NIE SPRAWDZA SI├Ő! Jak na "bajer" na stron├¬ jest zbyt drogie - przecie┬┐ nikt nie b├¬dzie inwestowa┬│ w Chojnicach ze wzgl├¬du na Adama ._. Skoro to si├¬ nie zwraca s┬▒ to pieni┬▒dze wyrzucone w b┬│oto. Co z tego, ┬┐e z unii - czy s┬▒ przez to mniej warto┬Âciowe?

Specjalnie m├│wi├¬, ┬┐e to tylko "bajer", poniewa┬┐ Adam nie ma praktycznego zastosowania. W Internecie rz┬▒dzi informacja, ludzie wchodz┬▒ na stron├¬ po to by szybko odszuka├Ž interesuj┬▒ce tre┬Âci (swoj┬▒ drog┬▒ na bizneschojnice.eu nie ma niczego, co by mog┬│o przyci┬▒gn┬▒├Ž w tym celu inwestor├│w). Taki "wirtualny asystent" z ca┬│┬▒ pewno┬Âci┬▒ nie jest ani szybk┬▒, ani dobr┬▒ metod┬▒ dotarcia do informacji. Raz, ┬┐e jego baza wiedzy jest bezu┬┐yteczna, a dwa, ┬┐e nader cz├¬sto myli si├¬. Tak wi├¬c jest tylko ┬┐enuj┬▒c┬▒ "ozdob┬▒".

Zreszt┬▒... sp├│jrz sobie na realizacje fido intelligence. Na po┬│owie stron, gdzie pono├Ž ma by├Ž "wirtualny asystent", nie mog├¬ go znale┬╝├Ž :( ciekawe czemu?

Co do tej wielkiej innowacyjno┬Âci. Czy to takie trudne kupi├Ž licencj├¬ na syntezator IVONA? Do tego wystarczy przygotowa├Ž nagrania gest├│w oraz mechanizm do syntezy mowy. Przy czym animacja Adama jest niedopracowana (znika co kilka sekund i jest kanciasty), a rozpoznanie mowy polega g┬│├│wnie na rozpoznaniu s┬│├│w kluczowych i pokazania odpowiedniego tek┬Âciku. Nie potrafi to niczego skojarzy├Ž, nie m├│wi┬▒c ju┬┐ o braniu pod uwag├¬ przebiegu rozmowy.
Znaczenie wspomnianego konkursu dla los├│w wszech┬Âwiata przemilcz├¬.

Podaj mi chocia┬┐ jeden dobry pow├│d, dla kt├│rego lepiej by┬│o odstawi├Ž tak┬▒ cha┬│├¬, ni┬┐ wykona├Ž nowoczesn┬▒ stron├¬ (nie tak┬▒ 5 lat do ty┬│u jak ta), przejrzyst┬▒, pe┬│n┬▒ u┬┐ytecznych informacji. Koszt strony zamkn┬▒┬│by si├¬ w max. kilku tysi┬▒cach - i nawet by┬│oby dedykowane forum...

GoŠ

Wys│any: 2010-12-23, 10:31   

Znam tylko jednego Adama lepszego od chojnickiego - To Adam Ma┬│ysz

thirdface

Do│▒czy│: 13 Sty 2011
Wys│any: 2011-01-13, 16:54   

.... ostatnio us┬│ysza┬│em z ust mojej ukochanej ┬┐e ka┬┐dy Adam to pijak i k┬│amca ..... hmmmm sam nie wiem co w takiej sytuacji mam my┬Âle├Ž .... :?:

GoŠ

Wys│any: 2011-02-01, 18:29   

thirdface, :-P

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum