Biznes Chojnice Strona Główna Biznes Chojnice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chojnice perłą Kaszub?
Autor Wiadomość
ambasador 

Wysłany: 2010-11-23, 09:09   Chojnice perłą Kaszub?

Wiele podróżuję po kraju, zwiedzam i muszę przyznać, że nasz region jest jednym z piękniejszych. Dlaczego? Bo jeszcze jest mało zagospodarowany, mamy mnóstwo terenów leśnych i jezior, idealnych do rekreacji. Przyjęło się nazywać nas Perłą Kaszub, ale przecież działania zmierzające w celu wzbogacenia oferty przez region tylko ten slogan mogą potwierdzić.

Wiem jak to wygląda, ale nie zrozumcie mnie źle. Nie zamierzam bronić żadnej ze stron w sporze pomiędzy inwestorami i ekologami. Chojnickiemu potrzebny jest zastrzyk energii i duże inwestycje, aby region stał się taką bazą wypadową na weekend jaką dla wschodniej Polski są Mazury. Nie mówię, że od razu trzeba wjeżdżać z buldożerem gdzie popadnie, ale podyskutować z ludźmi, gdzie to by się najbardziej opłacało. Żeby zieloni się nie przyp...czepili ;)

Co zatem chcielibyście zmienić w swoim regionie?

Ja zmieniłbym trzy rzeczy:
1) Podjąłbym starania o stworzenie coś na miarę wyższej uczelni dla Kaszub
2) Zacząłbym wykorzystywać Brdę jako podstawę dla dostaw energii w regionie (Ekolodzy będą zachwyceni :mrgreen: )
3) Przyciągnąłbym do Charzyków inwestora, który chciałby zbudować pięciogwiazdkowy hotel. To działało by jak magnes dla kolejnych ludzi z walizkami wypchanymi kasą ;)

monia 

Wysłany: 2010-11-23, 09:15   

Na co u nas hotel z tyloma gwiazdkami? Ja cenię sobie ciszę i spokój i podoba mi się tak jak teraz.

Ja myślę, że powiat powinien popracować bardziej nad promocją, bo jak słyszę, że ktoś przyjeżdża z południa do Bydgoszczy, to prawie w ogóle nie słyszy o tym, że kawałek dalej są Chojnice i piękne tereny.

Kalina
Gość
Wysłany: 2010-11-29, 12:26   

a co Pani zdaniem, Pani "moniu" jest najlepszą formą promocji? Właśnie ściągniecie turystów, którzy pocztą pantoflową zaczną zachwalać nasze tereny. Dodatkowo zadbałabym o promowanie Chojnic stosując do tego nasze największe atuty jak np. organizacja spływów kajakowych. Czy nie można by było urządzać dorocznych konkursów, które promowane były by w radio ogólnoipolskim, w telewizji ogólnopolskiej?

Odpowiedz do tematu