Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

Godzina dla Ziemi WWF2016-03-16

godzina_dla_ziemi_wwf

W dniu 19 marca (sobota) o godz. 20.30 wybije w Chojnicach po raz kolejny „Godzina dla Ziemi WWF” w ramach międzynarodowej akcji społecznej na rzecz ochrony przyrody. W tym roku poza symbolicznym gaszeniem światła w trosce o naszą planetę, „Godzina dla Ziemi” będzie poświęcona niezwykłemu gatunkowi jakim jest wilk.

Wydarzenie to odbędzie się już po raz dziewiąty na świecie a ósmy w Polsce. W zeszłym roku zaangażowali się w nie mieszkańcy z ponad 7000 miast. Ponadto zgaszono światło oświetlające ok. 10400 zabytków i pomników na świecie. W samej Polsce w akcji wzięło udział blisko 70 miast.

Tegoroczna polska edycja „Godziny dla Ziemi”, odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem tych, którzy go nie mają”. Organizatorzy, a mianowicie Fundacja WWF Polska, chce poprzez akcję zwrócić uwagę na problem z jakim boryka się populacja wilków. Obecnie w naszym kraju żyje około 1000 osobników tego gatunku, który ginie często z ludzkiej niechęci.

Po raz kolejny do akcji przyłączy się miasto Chojnice. W celu symbolicznego zjednoczenia się na rzecz ochrony środowiska, w dniu 19 marca o godz. 20.30 wyłączone zostanie na jedną godzinę oświetlenie Bazyliki Mniejszej. Burmistrz Miasta Chojnice zachęca wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji i wyłączenia o tej godzinie zbędnego oświetlenia w swoich domach bądź zakładach pracy.

Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie internetowej www.godzinadlaziemi.pl. Na stronie tej można również złożyć swój podpis i przyłączyć się do „wspólnej watahy”.

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo