Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

II Konferencja Edukacji Kreatywnej Szkół – KEKS. 2016-04-04

keks

w dniach 12 – 22 kwiecień 2016 odbędzie się II Konferencja Edukacji Kreatywnej Szkół – KEKS. Jest to cykl przedsięwzięć edukacyjnych, w tym: konferencja, która odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2016 roku, oraz cykl warsztatów i zajęć pokazowych, które odbywać się będą w okresie od 12 kwietnia 2016 roku do 23 kwietnia 2016 roku, w Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowym w Chojnicach przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 30a.

Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat roli w rozwoju dziecka, jaką pełnią rodzice i pedagodzy tworzący jego najbliższe otoczenie. Podczas konferencji przedstawione zostaną narzędzia, metody i dobre praktyki w budowaniu potencjału twórczego, emocjonalnego i społecznego dziecka.

Organizatorami konferencji są: Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnicach.

Partnerem strategicznym konferencji jest Monika Szopińska Kilimandżaro Rozwój Osobisty i Psychoedukacja Kreatywna.

Konferencja została objęta patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Już po świętach na naszej stronie www.cewchojnice.eu  znajdą Państwo program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy.

Naszymi prelegentami w tym roku będą:

Prof. dr hab. Krzysztof J. Szmidt – kierownik Zakładu Pedagogiki Twórczości w Katedrze Badań Edukacyjnych Uniwersytetu Łódzkiego, Kierownik Katedry Dydaktyki Ogólnej i Psychodydaktyki Twórczości Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, autor pakietów edukacyjnych „Porządek i Przygoda”, oraz „Żywioły”, wielu publikacji, książek naukowych i dydaktycznych, propagator idei edukacji twórczej, promotor wielu prac magisterskich, doktorskich z dziedziny edukacji twórczej, współautor „Przygody z klasą”, trener twórczości, realizator licznych szkoleń dla nauczycieli na terenie całego kraju, szkoli także firmy. Wysoką wiedzę łączy z nieustanną praktyką w dziedzinie twórczej edukacji;

Prof. nadzw. dr hab. Jolanta Bonar – Pracownik Katedry Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Łódzkiego, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, Współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydziałem Edukacji Wizualnej. Prowadziła liczne wystąpienia na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych. Autorka pakietów edukacyjnych „Żywioły”, książki „Rozwijanie twórczości uczniów klas początkowych poprzez zadania dydaktyczne w toku kształcenia zintegrowanego” oraz monografii „Niewerbalne komunikowanie nauczyciela a efekty kształcenia uczniów klas I – III (1997)”, a także współautorka cyklu „Przygoda z klasą”.

Dr Elżbieta Płóciennik – Doktor nauk humanistycznych w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Autorka techniki obrazków dynamicznych oraz współautorka kilku publikacji metodycznych: „Zabawy z wyobraźnią. Scenariusze i obrazki o charakterze dynamicznym rozwijające wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, Metoda i wyobraźnia. Podręcznik dla nauczyciela. Lekcje twórczości w klasie I (i II)”, współautorka projektu „Tęczowy Świat Rodzica i Dziecka”.

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo