Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

KALENDARZ IMPREZ 2013 r.2013-04-03

KWIECIEŃ

  • XIII Pomorski Konkurs Plastyczny „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”
    Planowany termin: marzec - maj
    Miejsce: Brusy
    Organizator: CKiB w Brusach
  • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców
    Planowany termin: kwiecień/maj
    Miejsce: SP Brusy
    Organizator: Gmina Brusy, SP w Brusach

MAJ

  • XIII Pomorski Konkurs Plastyczny „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”
    Planowany termin: marzec - maj
    Miejsce: Brusy
    Organizator: CKiB w Brusach
  • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
    Planowany termin: 3 maja
    Miejsce: Brusy
    Organizator: CKiB w Brusach
  • Zaborski Rajd Rowerowy
    Planowany termin: 3 maja
    Miejsce: Gmina Brusy
    Organizator: Gmina Brusy
  • Inscenizacja historyczna z okresu II Wojny Światowej
    Planowany termin: 5 maja
    Miejsce: Brusy ul. Szkolna
    Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego „CIS” w Męcikale Gmina Brusy
  • Rajd rowerowy szlakiem Anny Łajming
    Planowany termin: 11 maj
    Miejsce:Leśno
    Organizator: Sołectwo Leśno
  • Turniej Strzelecki z karabinka pneumatycznego z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
    Planowany termin: 12 maja
    Miejsce:OSP Brusy
    Organizator: Gmina Brusy, LOK Brusy
  • Czytelnik roku z terenu Gminy Brusy
    Planowany termin: 15 maja
    Miejsce: GMINA BRUSY, CKiB Brusy
    Organizator: CKiB w Brusach
  • XIII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”
    Planowany termin: 24 maja
    Miejsce: Brusy
    Organizator: Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach
  • Ogólnopolski szosowy maraton rowerowy „Kaszebe Runda”
    Planowany termin: 26 maja
    Miejsce: Stoisko promocyjne w Lasce
    Organizator: Stowarzyszenie Rower Over
  • Turniej sportowy promujący miejscowość
    Planowany termin: 31 maja
    Miejsce: Małe Chełmy
    Organizator: Sołectwo Małe Chełmy

CZERWIEC

  • Spotkanie integracyjne dla dzieci połączone z konkursem "Wiedza o regionie i poczucie tożsamości regionalnej”
    Planowany termin: 1 czerwca
    Miejsce: Główczewice, Huta, Rolbik, Skoszewo, Brusy - Jaglie
    Organizator: Sołectwa: Główczewice, Huta, Rolbik, Skoszewo, Brusy - Jaglie
  • Spotkanie integracyjne dla dzieci połączone z konkursem "Znam swój region" pod hasłem Kaszebscze deche
    Planowany termin: 1 czerwca
    Miejsce: Czarnowo
    Organizator: Sołectwo Czarnowo
  • Spotkanie integracyjne dla dzieci połączone z konkursem wiedzy o regionie
    Planowany termin: 1 czerwca
    Miejsce:Skoszewo
    Organizator: Sołectwo Skoszewo
  • Turniej sportowy dla dzieci
    Planowany termin: 1 czerwca
    Miejsce: Brusy - Wybudowanie, Czapiewice, Czarniż, Zalesie
    Organizator: Sołectwa: Brusy - Wybudowanie, Czapiewice, Czarniż, Zalesie
  • Zabawa integracyjna dla dzieci połączona z konkursem "Mam talent"
    Planowany termin: 1 czerwca
    Miejsce: Lubnia
    Organizator: Sołectwo Lubnia
  • Zabawa integracyjna dla dzieci połączona z konkursem "Kaszubskie tradycje i obyczaje"
    Planowany termin: 2 czerwca
    Miejsce: Małe Gliśno
    Organizator: Sołectwo Małe Gliśno
  • Turniej sołectw "Najbardziej usportowione sołectwo"
    Planowany termin: 2 czerwca
    Miejsce: GMINA BRUSY
    Organizator: Sołectwa: Huta, Kinice, Kosobudy
  • Turniej sportowy dla dzieci
    Planowany termin: 2 czerwca
    Miejsce: Żabno
    Organizator: Sołectwo Żabno
  • Turniej Gry w Boule Pentanque
    Planowany termin: 2 czerwca
    Miejsce: Stadion Miejski w Brusach
    Organizator: Gmina Brusy, Segitta Brusy
  • Turniej sportowy "Żyj zdrowo i sportowo"
    Planowany termin: 2 czerwca
    Miejsce: Wielkie Chełmy
    Organizator: Sołectwo Wielkie Chełmy
  • Festyn rodzinny
    Planowany termin: 8 czerwca
    Miejsce: Męcikał
    Organizator: Sołectwo Męcikał, SP w Męcikale
  • Festyn rodzinny w ramach integracji wsi
    Planowany termin: 8 czerwca
    Miejsce: Lubnia
    Organizator: Sołectwo Lubnia
  • Zaborski Turniej Szachowy
    Planowany termin: 8 czerwca
    Miejsce: CKiB Brusy
    Organizator: Gmina Brusy
  • Kaszubska Noc Świętojańska
    Planowany termin: 8 czerwca
    Miejsce: Gmina Brusy
    Organizator: Sołectwo Brusy - Wybudowanie
  • III Zaborska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych
    Planowany termin: 12 czerwca
    Miejsce: Stadion Miejski w Brusach
    Organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ty i Ja"
  • Uroczyste Obchody Jubileuszu 25-lecia Nadania Praw Miejskich
    Planowany termin: 14 - 17 czerwca
    Miejsce:Stadion Miejski w Brusach
    Organizator: Gmina Brusy, CKiB Brusy
  • Festyn Jagodowy z konkursem na najsmaczniejszy deser jagodowy
    Planowany termin: 21 czerwca
    Miejsce: Wielkie Chełmy
    Organizator: Sołectwo Wielkie Chełmy
  • Kaszubska Noc Świętojańska
    Planowany termin: 22 czerwca
    Miejsce:Czarniż
    Organizator: Sołectwo Czarniż
  • Kaszubska Noc Świętojańska
    Planowany termin: 22 czerwca
    Miejsce: Czyczkowy
    Organizator: Sołectwo Czyczkowy
  • Noc Świętojańska
    Planowany termin: 22 czerwca
    Miejsce: Przymuszewo
    Organizator: Sołectwo Przymuszewo
  • Noc Świętojańska
    Planowany termin: 22 czerwca
    Miejsce:Leśno
    Organizator: Sołectwo Leśno
  • Noc Świętojańska
    Planowany termin: 22 czerwca
    Miejsce: Męcikał
    Organizator: Sołectwo Męcikał
  • Noc Świętojańska Planowany termin: 22 czerwca Miejsce: GMINA BRUSY, Huta Organizator: Sołectwo Huta Piknik Świętojański dla dzieci i dorosłych
    Planowany termin: 23 czerwca
    Miejsce: Orlik
    Organizator: Sołectwo Orlik
  • Kaszubska Noc Świętojańska
    Planowany termin: 28 czerwca
    Miejsce: Zalesie
    Organizator: Sołectwo Zalesie
  • Festyn Archeologiczny w Leśnie
    Planowany termin: 29/30 czerwca
    Miejsce: Kamienne Kręgi w Leśnie
    Organizator: Stowarzyszenie Młodych Archeologów z Brus, CKiB Brusy

LIPIEC

  • Strażacki Spływ Kajakowy
    Planowany termin: 10 - 14 lipca
    Miejsce: Gmina Brusy
    Organizator: OSP Brusy
  • Igrzyska Plażowe w Czernicy
    Planowany termin: 14 lipca
    Miejsce: Czernica
    Organizator: Gmina Brusy
  • Festyn jabłkowy połączony z konkursem na tradycyjne ciasto z jabłkami
    Planowany termin: 20 lipca
    Miejsce: Czyczkowy
    Organizator: Sołectwo Czyczkowy
  • Festyn ekologiczny na powitania lata
    Planowany termin: 20 lipca
    Miejsce: Lubnia
    Organizator: Sołectwo Lubnia
  • Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”
    Planowany termin: 22 - 28 lipca
    Miejsce: Stadion Miejski w Brusach, Wiele, Chojnice, Kościerzyna, Czersk
    Organizator: CKiB Brusy, Miasto Chojnice, Miasto Kościerzyna, Gmina Karsin, Gmina Czersk
  • Święto Plonów Dożynki Wiejskie
    Planowany termin: 25 sierpnia
    Miejsce: Kosobudy
    Organizator: Sołectwo Kosobudy
  • Jarmark Kaszubski
    Planowany termin: 28 lipca
    Miejsce: Brusy
    Organizator: CKiB w Brusach

SIERPIEŃ

  • Spotkanie integracyjne połączone z konkursem o staropolskich sianokosach tzw. Dziady
    Planowany termin: 3 sierpnia
    Miejsce: Gacnik
    Organizator: Sołectwo Gacnik
  • Pieczenie Chleba w Widnie
    Planowany termin: 3 sierpnia
    Miejsce: Widno - plac przy piecu chlebowym
    Organizator: CKiB w Brusach
  • Dożynki Wiejskie Święto Plonów
    Planowany termin: 7 sierpnia
    Miejsce: Brusy-Jaglie
    Organizator: Sołectwo Brusy-Jaglie
  • Festyn Śliwkowy połączony z turniejem sportowym promującym miejscowość
    Planowany termin: 18 sierpnia
    Miejsce:Leśno
    Organizator: Sołectwo Leśno
  • Jesień na Kaszubach - festyn grzybowy
    Planowany termin: 30 sierpnia
    Miejsce: Męcikał - „Półwysep”
    Organizator: Sołectwo Męcikał,
  • Stowarzyszenie Kobiet „Nad Brdą” w Męcikale Święto Plonów
    Planowany termin: 31 sierpnia
    Miejsce: Męcikał
    Organizator: Sołectwo Męcikał

WREZSIEŃ

  • Zaborskie Dożynki Gminne
    Planowany termin: 8 września
    Miejsce: Stadion Miejski w Brusach
    Organizator: CKiB w Brusach
  • Konkurs wędkarski
    Planowany termin: 15 września
    Miejsce: Zalesie
    Organizator: Sołectwo Zalesie
  • Europejski Dzień bez Samochodu
    Planowany termin: 22 - 23 września
    Miejsce: Brusy
    Organizator: Gmina Brusy

PAŹDZIERNIK

  • Wieczorek poetycko - muzyczny poświęcony Janowi Karnowskiemu
    Planowany termin: 2 października
    Miejsce: CKiB Brusy
    Organizator: CKiB w Brusach

LISTOPAD

  • Obchody Święta Niepodległości
    Planowany termin: 11 listopada
    Miejsce: Brusy
    Organizator: Gmina Brusy, CKiB w Brusach
  • Spotkanie integracyjne dla dzieci połączone z konkursem "Wiedza o regionie i poczucie tożsamości regionalnej”
    Planowany termin: 16 listopada
    Miejsce: Małe Gliśno
    Organizator: Sołectwo Małe Gliśno
  • Zawody strzeleckie - strzelanie do kura
    Planowany termin: 16 listopada
    Miejsce: Zalesie
    Organizator: Sołectwo Zalesie
  • Turniej Strzelecki z karabinka pneumatycznego z okazji 11 listopada
    Planowany termin: 17 listopada
    Miejsce: OSP Brusy
    Organizator: Gmina Brusy, LOK Brusy
  • Pomorski Konkurs Plastyczny „Jesień na Kaszubach”
    Planowany termin: 22 listopada
    Miejsce: CKiB Brusy
    Organizator: CKiB w Brusach

GRUDZIEŃ

  • Kaszubski Wieczór Wigilijny
    Planowany termin: 15 grudnia
    Miejsce: Leśno
    Organizator: Sołectwo Leśno
  • Kaszubski Wieczór Wigilijny
    Planowany termin: 15 grudnia
    Miejsce: Czyczkowy
    Organizator: Sołectwo Czyczkowy
  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Projekt pocztówki Wigilijnej”
    Planowany termin: 18 grudnia
    Miejsce: CKiB Brusy
    Organizator: CKiB w Brusach
  • Konkurs na tradycyjną potrawę wigilijną
    Planowany termin: 20 grudnia
    Miejsce: Zalesie
    Organizator: Sołectwo Zalesie
  • Kaszubski Wieczór Wigilijny
    Planowany termin: 21 grudnia
    Miejsce: Rolbik
    Organizator: Sołectwo Rolbik
  • Koncert Wigilijny
    Planowany termin: 22 grudnia
    Miejsce: CKiB Brusy
    Organizator: CKiB w Brusach
  • Kaszubski Wieczór Wigilijny
    Planowany termin: 22 grudnia
    Miejsce: Czarniż
    Organizator: Sołectwo Czarniż
powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo