Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

Nowy sezon Czwartkowych spotkań z przyrodą – zapraszamy na wykład pt. „Leśni pszczelarze”2018-02-16

nowy_sezon_czwartkowych_spotkan_z_przyroda

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwszy w tym roku wykład z cyklu „Czwartkowe spotkania z przyrodą”. Spotykamy się już w czwartek 22 lutego br. o godzinie 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33).

Gościem spotkania będzie Pan Jacek Adamczewski z wykształcenia leśnik, ichtiolog. Zawodowo związany z edukacją w Muzeum przyrodniczym Wigierskiego Parku Narodowego. Dodatkowo, od IV 2007, zajmuje się bartnictwem na terenie Parku. Jeden z pierwszych odtwarzających, po ponad stuletniej przerwie, tą dawną formę leśnego pszczelarstwa w Polsce. Szkoli i dzieli się swoimi doświadczeniami w Szwajcarii, Niemczech i Belgii. Tym razem podzieli się z nami swoją wiedzą na temat bartnictwa. Jego historii w Polsce, zasadach funkcjonowania dawnych organizacji bartnych i zajęć bartników. Opowie o tym jak bartnictwo zaczęło się odnawiać i rozwijać po wielu latach.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy na wykład. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 20 lutego br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. (52) 3355127.

Ilość miejsc ograniczona.

ŹRÓDŁO

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo