Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

Podaruj komuś życie! Zgłoś się do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku2018-05-09

podaruj_komus_zycie

Dzięki Twojej pomocy możemy uratować życie wielu osób – zarówno dzieci jak i dorosłych chorych na białaczkę.

15 maja 2018 r. (wtorek) od godz. 10 do 17 w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach przy ul. Leśnej 10 w punkcie poboru krwi laboratorium analitycznego (parter – korytarz w lewo od wejścia głównego) odbędzie się rekrutacja osób do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku.

Zachęcamy wszystkich chętnych od 18 do 50 roku życia cieszących się dobrym zdrowiem, aby przyszli do naszej placówki z dowodem tożsamości – potrzebny będzie nr PESEL.

Na miejscu poprosimy Cię o wypełnienie krótkiego formularza i oddanie niewielkiej – tj. 4 ml krwi celem wykonania badań kwalifikacyjnych. Nie trzeba być na czczo! Osobom pracującym i uczącym będą wystawiane usprawiedliwienia.

Pamiętaj, że oddanie swojego szpiku jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym i nie ma negatywnego wpływu na twoje dalsze życie.

Organizatorzy: Szpital Specjalistyczny im. J. P. Łukowicza w Chojnicach, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Centrum Organizacyjno – Koordynacyjne do spraw Transplantacji POLTRANSPLANT

Źródło

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo