Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

Projekt Chemia w Twoich rękach!2018-05-10

projekt_chemia

Lubisz domowe eksperymenty? Wlewanie, dodawanie, mieszanie różnych substancji ze sobą. Ciekaw jesteś efektów własnoręcznie wykonanych mieszanek? Udział w projekcie, który mamy do zaproponowanie jest dla Ciebie!

Co to takiego Projekt „Chemia w Twoich rękach”? Zajęcia prowadzone są przy współpracy z Fundacją Młody Naukowiec. Podczas zajęć chemicznych będzie można popracować m.in. z suchym lodem. Dowiesz się, co to jest? Jakie są niezwykłe właściwościach tej substancji. Zapoznasz się z zagadnieniami związanymi z emisją dwutlenku węgla do atmosfery, efektem cieplarnianym oraz dowiesz się, jak zmniejszyć zanieczyszczenie atmosfery. Każdy z uczestników wykona doświadczenia samodzielnie pod okiem prowadzących.

 

Co należy zrobić, aby wziąć udział w projekcie? Twoje zadanie jest bardzo proste. Wystarczy, żebyś napisał bądź narysował dlaczego chcesz uczestniczyć w zajęciach i wziąć chemię "w swoje ręce".Prace mogą być wykonane dowolną techniką (farby, pastele, kredki, ołówek, opowiadanie, wiersz, rymowanka, rebus, itp.). Liczymy na Twoją kreatywność. Mogą to też być praca wykonane wspólnie z przyjaciółmi.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14.05.2018. Pamiętaj, aby na pracy podać wiek i - koniecznie - telefon kontaktowy.

UWAGA! Aby wziąć udział w zajęciach rodzice będą też musieli podpisać formularz zgłoszeniowy. (formularz oraz regulamin zajęć znajdują się w załaczniku).

Spośród nadesłanych pracy wybierzemy najciekawsze i nagrodzimy wejściem ma zajęcia Chemia w Twoich rękach, które odbywać się będą:
• 17.05.2018 w godzinach: 11- 14
• 18.05.2018 w godzinach 11- 14

 

Konkurs podzielony będzie również na kategorie wiekowe, aby każdy miał równe szanse, dlatego ważne jest nie tylko podpisanie pracy, wraz z numerem kontaktowym ale również określenie wieku osoby, która wykonała Kategorie wiekowe:
1) 4-7 lat
2) 8- 11 lat
3) 12- 15 lat

 

Życzymy wszystkim powodzenia i trzymamy kciuki!!

 

Prace konkursowe należy dostarczyć:

Eksperymentarium, recepcja Ul. Marsz. J. Piłsudskiego 30b 89-600 Chojnice, albo

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach ul. Marsz. J. Piłsudskiego 30a, 89-600 Chojnice sekretariat (III piętro, pok. 306), w godz. 7.00 - 16.00, po godz. 16.00 - pozostawić u ochrony w budynku CEW w terminie do 14.05.2018 (liczy się data wpływu)

Kontakt: 739 007 599 Regulamin konkursu dostępny w Eksperymentarium oraz w CEW

Źródło

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo