Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

PRZEBUDOWA UL. LICHNOWSKIEJ I ODCINKA UL. DWORCOWEJ 2010-11-15

przebudowa_ul_lichnowskiej_i_odcinka_ul_dworcowe

„Przebudowa ul. Lichnowskiej i odcinka ul. Dworcowej do skrzyżowania z ul. Brzozową wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Towarową” to jeden z projektów zrealizowanych w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011”. Wartość projektu wyniosła ponad 3 mln 700 tys. zł, a dofinansowanie z budżetu państwa stanowiło 50%.

Przedmiotem projektu była: Przebudowa ul. Lichnowskiej i odcinka ul. Dworcowej do skrzyżowania z ul. Brzozową wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Towarową. Przedmiotowa droga o łącznej długości 1 004,38 mb obejmuje ul. Lichnowską oraz część ul Dworcowej. Szerokość projektowanej jezdni 2 x 3.00 m, szerokość chodnika 1.50 - 2.00 m, a szerokość ciągu pieszo-rowerowego 3.00 – 3.50 m. Zaprojektowane zostały również zjazdy oraz zatoki autobusowe.

Ponadto przebudowana została ul. Dworcowa oraz skrzyżowanie ul. Dworcowej z ul. Towarową poprzez przebudowę nawierzchni jezdni, chodników, skrzyżowania dróg i zjazdów drogi powiatowej. Na skrzyżowaniu wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna( z „prawoskrętem”).

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo