Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

Warsztaty edukacyjno-artystyczne “Sztuka w czasoprzestrzeni”2018-03-02

warsztaty_edukacyjno_artystyczne_sztuka_w_czasoprz

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 10 marca na pierwsze zajęcia edukacyjno-artystyczne dla dzieci i młodzieży. Poprzez naukę, zabawę i twórczość uczestnicy zajęć zobaczą jak zmieniała się sztuka na przestrzeni wieków.

“Sztuka w czasoprzestrzeni” to wehikuł czasu do zdobywania wiedzy ze sztuki i kultury, połączenie przeszłości z teraźniejszością. Każdym warsztatom towarzyszy prezentacja multimedialna dotycząca dziejów historii sztuki z ciekawostkami i tajemnicami. Zdobywanie wiedzy odbywa się poprzez: prezentacje multimedialne, zabawy twórcze, gry i zagadki, obrazy.

Cele zajęć:

- przybliżenie wiedzy z zakresu historii sztuki, przy jednoczesnych działaniach twórczych uczestników,
- porównanie dawnych osiągnięć ze współczesnością,
- ukazanie uwarunkowań i ciągłości rozwoju sztuki.

Zajęcia mają charakter interaktywny, interdyscyplinarny i multimedialny. Tematyka przedstawiona zostanie w dwóch przestrzeniach czasowych. Przeplatanie przeszłości z teraźniejszością umożliwi zabawę wejścia w czasoprzestrzeń. Każdej części wybranej epoki z przeszłości, odpowiada adekwatnie odnośnik we współczesności. Wiedza teoretyczna, przekazana za pomocą prezentacji multimedialnej, zostanie utrwalana działalnością twórczą uczestników. Zadania będą dostosowane do danej strefy czasowej. Historyczne formy twórczego działania w przeszłości, znajdą odniesienie współczesne – z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Pozwoli to zrozumieć rolę i znaczenie tradycji dla czasów współczesnych. Urozmaiceniem zajęć będą gry, tajemnice i zagadki. Zróżnicowany poziom dla poszczególnych grup wiekowych.

Terminy:

10 marca, 24 marca

godz. 10:00-11:30 uczniowie klas I- IV szkół podstawowych
godz. 12:00-13:30 uczniowie klas V-VII szkół podstawowych

Miejsce: sala plastyczna Chojnickiego Centrum Kultury, ul. Plac Niepodległości 7 (budynek starego szpitala, I piętro)

Koszt warsztatów: 15 zł za zajęcia

Zapisy: e.kerplik@ckchojnice.pl,
tel. 52 397 22 15

Prowadzenie: Hanna Kiedrowska

Zapraszamy!

ŹRÓDŁO

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo