Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

X CZERSKIE SPOTKANIA WIELKANOCNE2016-03-08

x_czerskie_spotkania_wielkanocne

Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie o/Czersk oraz Burmistrz Czerska serdecznie zapraszają sołectwa oraz organizacje pozarządowe z terenu Gminy Czersk do udziału w X Czerskich Spotkaniach Wielkanocnych.

Impreza odbędzie się 21 marca 2016 r. (Wielki Poniedziałek) w Ośrodku Kultury w Czersku o godz. 16.00.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są nasze lokalne tradycje i zwyczaje związane z przygotowaniem śniadania wielkanocnego. I temu właśnie poświęcony jest w tym roku konkurs główny Spotkań Wielkanocnych.

Dodatkowo Organizatorzy zapraszają do udziału w okolicznościowym konkursie specjalnym – pn „Czerska pisanka”. To konkurs z okazji przypadającej w tym roku 90-tej rocznicy nadania praw miejskich dla Czerska. Dodajmy, iż wszystkie pisanki zgłoszone do konkursu będzie można od Wielkiego Wtorku (22.03) podziwiać w czerskim Centrum Informacji Turystycznej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców do odwiedzenia Czerskich Spotkań Wielkanocnych! Warto przyjść, by podziwiać przepiękne dekoracje i prezentacje, przygotowane przez uczestników. Na wszystkich czekać będzie także poczęstunek świątecznym żurkiem oraz występ zespołu „Ziemia Czerska” pod kierownictwem p. Mirosławy Sarnowskiej. Serdecznie zapraszamy!

 

info:

http://czersk.pl/x-czerskie-spotkania-wielkanocne/

powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo