Powiat chojnicki, Brama Pomorza

Pobież Adobe Flash player

XI Czerskie Święto Pstrąga2011-07-06

xi_czerskie_swieto_pstraga
Stowarzyszenie Wdzydzko - Charzykowska Grupa Rybacka "MORENKA" oraz Gmina Czersk serdecznie zapraszają na tegoroczną, już XI edycję Czerskiego Święta Pstrąga w Wojtalu k/Czerska.
Impreza odbędzie się dnia 9 lipca i zapowiada się iście wakacyjnie! Gwiazdą wieczoru będzie sam FRANCESCO NAPOLI (godz.21.00) oraz Kabaret Pod Wyrwigroszem (godz.19.30). Na scenie w Wojtalu zaprezentują się także mistrzynie Polski - grupa taneczna PARADISE oraz czerska GRUPA M w wakacyjnym repertuarze.
Nie zabraknie konkursów, zabaw dla tych małych, i tych dużych, a także miasteczka dla dzieci! Będzie też koło grancarskie z Mistrzem Arkuszyńskim, który pomoże wyczarować z gliny wszystko, czego dusza zapragnie. No i kulinaria - wspaniałe smaki, niezapomniane aromaty czyli pstrąg w wielu postaciach, od wędzonego, smażonego, grillowanego po kulinarne majstersztyki naszych Pań Gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich.  Pokazy kulinarne poprowadzi także Dariusz Gnatowski - popularny "Boczek" z kultowego już serialu "Świat według Kiepskich". On także będzie przewodniczył komisji konkursowej zmagań kulinarnych na najlepszą potrawę z pstrąga.
Nie zabraknie też stałych punktów imprezy, jak choćby najbardziej widowiskowego konkursu łapania żywego pstrąga gołymi rękoma (ok. godz.16.00) oraz pokazów strażackich - w tym roku nieco wcześniej, bo już od godz.12.30.
Będą także stoiska promocyjne lokalnych twórców i gmin zrzeszonych w LGR "Morenka" oraz m.in. Lasów Państwowych - obchodzących właśnie Międzynarodowy Rok Lasów.
XI Czerskie Święto Pstrąga zakończy się zabawą do białego rana pod wakacyjnym, lipcowym niebem
powiat_chojnickigmina_chojnicemiasto_chojnicebrusyczerskkonarzynycew_logo